Koon koos Annaga vol. 3

Nüüd on nädal möödas ja valmis kampsun kuivamas, et lähiajal ka seljas pilte teha 🙂

Panen nüüd kirja kõik mida ja kuidas nädal aega kudusin

Varrukas võttis kõige rohkem aega ja see oli ka ainuke mida 2 korda harutama pidin enne kui selga proovides hästi istuma hakkas. Mustriskeemi varrukale tegi Anna. SUURSUUR AITÄH !!! Varruka skeem oleks selline:


Saab alustada kahest mustrikorrast ja ilusti noppida silmused üles, et saaks veel 2 mustrikorda.

Kõigepealt noppisin üles 13 silma nii, et 7. silm jäi täpselt õlajoone keskele. Tagasi kudusin kõik silmad pahempidi läbi ja rea lõpus noppisin 1 silma juurde (skeemil rida 0) Paarisread on siis tagasikudumisread, ehk siis tuleb kududa parempidine silm pahempidi ja vastupidi. 9 esimest silma ülesnoppimist (ühe külje pealt loetuna) tegin sammuga 2st küljesilmusest 3 = 13 + 2×9 = 31 silma vardal ja edasi noppisin igast kampsuni küljesilmusest 1 silma juurde kuni varrastele oli kogunenud 53 silma. Siis veel korraga kummagilt poolt 2 silma ja siis veel viimased 3 silma = 60 silma

Edasi siis kududa ringselt ja kuna varruka ots peaks tulema kitsam kui kaenla alt, arvutasin välja pikkuse ja kui tihedalt tuleks kahandusi teha. Minul tuli kahandada igal 7.ringil kaks silma kuni varrastele jääb 30 silma. Siis veel lõpuks 2 rida 1-1 soonikut ja kududa kõik silmad maha.

 

Kaelus läks juba libedalt. 🙂 Kuna mu algsest plaanist teha kõrge ja langev krae ei tulnud midagi välja (lõnga jäi väheks ja ei viitsinud enam poodi minna 🙂 ), korjasin ma varrastele 34 silma seljalt (abilõngalt), 15 silma kaelaava küljelt, 14 silma esiosalt (abilõngalt) ja 15 silma teiselt küljelt ning kudusin 1-1 soonikut 3 ringi + mahakudumine:

Siis sai lõpuni kootud ka kehaosa ja viimased ringid nagu kaelusel: 3 ringi 1-1 soonikut + mahakudumine:

Terasem pilk märkab, et keskelt hoiab kampsun veidi taljesse. Selleks ei teinudki ma muud kui kudusin vahepeal 3 mustrikorda pikkusesse nr.4 varrastega ( kõik muu on kootud vardaga 5)

Ja ongi kõik kirja pandud. Kui kellegile siia piilujatest tundub see kirjapaneku viis veidi naljakas (või imelik) siis ka seda tegin ma esimest korda 🙂 Eelkõige tegin ka seda selleks, et mul endal oleks koht kust töökäiku meelde tuletada. Kindlasti ei jää see mulle viimaseks ülalt alla kootud kampsuniks 🙂

Lähiajal tuleb veel üks postitus sellel teemal aga seal on siis juba nn paraadpildid.

Kaunist suve lõppu ja päikselist nädalavahetust!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: