Üks lihtne must seelik

Hei-hei!

Käes on peagi märtsikuu keskpaik kuid pakane ei taha kuidagi järgi anda. Täna hommikul näitas kraadiklaas -18 ja järgmine nädal pidi veel sama külm olema. 🙂 No kuidas küll tahaks juba rohkem plusskraade ja sooja päikest!

Aga küll see kõik tuleb. 🙂 Niikaua kui külmad ilmad, saan kanda oma musta sooja seelikut. Kuu tagasi mõtlesin, et tahaks ka talvel rohkem pükste asemel seelikut selga panna ja nii ma vardad ja lõnga taas kätte võtsin. Silme ees oli pilt olemas ja nii seda tegema hakkasin.

Kõigepealt siis mõõdud kirja, muster paberile ja arvutused vajalike silmuste arvude kohta.

Lõngaks ikka hea soe Novita 7 VELJESTÄ mida kulus natuke üle 3 toki (u 500g)

Seelik on kootud alt üles ja esialgu toimusid kahandamised mustri sees. Siledal pinnal jätkasin kahandusi esi-ja tagapoolel kokku neljal joonel ja kõige viimased kokkuvõtmised (viimasel 15 cm-l enne värvlit) tegin külgedel.

Värvli tegemist nuputasin pikka aega. Ei tahtnud niisama tagasi pöörata ega ka pikooäärega teha. Lõpuks tuli kogemata välja minu meelest vägagi õnnestunud variant. Panen selle siinkohal paari sõnaga kirja kuid luban, et teen selle kohta järgmisel nädalal omaette õpetuse – äkki on kellegile veel sellest kasu 🙂

Värvel: 1. Kudusin 8 rida (ca 2 cm) edasi-tagasi tavalist labast kudet. 2. Paremalt poolt kudusin kõik silmused maha 3. Lõnga katkestamata pöörasin seeliku pahema poole endale ette ja korjasin uuesti sama palju silmasid tagasi vardale 4. Kudusin taas edasi-tagasi 7 rida labast kudet ja lõpetasin 8.ndal real kõik silmad lõdvalt maha kududes.

Kui seelikule oli külge õmmeldud lukk, kinnitasin värvli pahemal pool nõelaga.

Jutt sai vist päris segane 😀

Aga siin ta siis on:

Kuna seelik sai pikk ja kaalult pea 500g, panin sisse ka kummipaela. Nii igaks juhuks, et ootamatult seljast ära ei kaoks 🙂

Täna sain oma mehe abiga ka mõned pildid tehtud:

Olen seda nüüd nii mõnigi kord kandnud ja ise väga rahul. 🙂 Igatahes saan end ka talvel nüüd rohkem naisena tunda ja ei pea külma pärast karupükstesse pugema 😀

Ja veel üks pisiasi. Olen leidnud imehea pesuvahendi lõngale. Ta teeb kudumi imemõnusalt pehmeks ja jätab juurde ülihea lõhna:

Selle looduslikku toote leidsin  SIIT LEHELT , kus on palju põnevat 🙂

Aga selleks korraks siis kõik. 🙂

Tänud kõigile piilujatele taas ja kiiret talve lõppu!

 

 

6 kommentaari

  1. Ilus ja soliidne seelik, küll see kevad ka tuleb, kui lühikesi seelikuid linnas näeb. Oli ju midagi sellis ühes meieaegses lastesaates “Onu Tik-Taki seiklused”?
    See mahakudumise nipp on igati hea nipp – äär peaks seetõttu palju vähem venima. Aitäh, et meiega seda jagasid!

    1. Aitäh, Meeli! Venib jah vähem ja jääb ilusamini hoidma ka. 🙂

  2. Sa näed Super välja, seelik on ka super ja nüüd ootan huviga uue projekti pilti (lootuses, et selleks võiks olla üks kaunis kaunis pitskleit suveks 😉 ). Mis siis, et ma sellest silmuse-pikooääre-pahempidi-parempidi jutust midagi ei mõika, on su töid alati ilus siit piiluda 😉

    1. Tänan! 🙂 Üks kleit saab ehk paari nädala pärast valmis ja siis saab su suur soov käsile võetud 😀

  3. Ohoo, kui ilus seelik!! Sa oled ikka andekas. Kuigi, kardetavasti ei lähe nüüd talv veel niipea ära (mille vastu minul küll midagi pole), sest tahab ikka ja jälle sind selles ilusas seelikus näha:)))

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: