Vähe kära ja palju villa.

Täna sai pildile püütud viimased puhkuse ajal valminud kudumid:

??????????

Aga kõigest järjekorras.

Esimesena sai valmis rätt  “Evolution” . Selle mustri valimiseni viis mind Helin, kes oma valminud rätti Mustrimaailma foorumis näitas. See oli nii jumalikult kaunis!

Muster on pärit Ravelry´st 

Lõngaks Aade Artistic 8/2, vardad 4,5. Valmismõõdud 89 * 190 ja kaalu on rätil 105g

DSCN0842 DSCN0844 DSCN0843

 

Järgmisena valmisid soojad sõrmikud kallile kaasale:

Lõngaks on ülisoe ja ülipehme Soome villavabrikust Pirtin Kehräämö pärit koeravilla lõng ( 50% lamba- ja 50% koeravilla). Käisin ise seda armast vabrikut oma silmaga kaemas ja kohe mitte ei saanud seda lõnga ostmata jätta 🙂 Kaasa tuli minuga 100g musta, 100g valget ja 100g halli. Lisaks veel viht helehalli lambavilla. Mind paneb siinkohal imestama see, et kuidas nemad suudavad nii pehmet lõnga toota ja Eesti villavabrikud mitte? Tegin seal ka mõningad pildid nende müügisaalist, mille riiuleid hoolega täideti:

?????????? ?????????? ?????????? ?????????? ?????????? ??????????

Varras 3,25 ja sellised nad välja tulid:

?????????? DSCN0841

 

Ja viimaseks said alles eile õhtul viimistletud labakud mulle endale. Kindlasti tahtsin ma kinnastele narmaid ja et nad oleks täitsa minu omad. 🙂  Tahtsin esimest korda proovida ka mustri peale silmamist. Natuke nihusti kukkus küll välja, aga mulle on nad seda armsamad. Esimene “vasikas” ei läinudki päris aia taha (üritasin tikkida põhjapõtra, kui keegi aru ei saa)  😀  :

??????????  ??????????

 

Ah jaa! Kudusin enda kindad ülevalt alla, et põnevam oleks 😀 Vardad taas 3,25

Lõnga jäi nii palju üle, et ka ühed sokid peaks valmis saama. 🙂

 

Tänud külastamast ja vaatamast!

Nautige veel viimast augustikuu nädalavahetust, sest järgmisel pühapäeval hakkab juba september! 🙂

Päikest!

 

 

 

4 kommentaari

 1. Vau! Rätt on ikka imeline. Ei saa üle ega ümber – see on Raasikul kõige ilusam lõng. Aga võin ka vastata küsimusele – miks meilt ei tule pehmet lõnga. Kõik algab juba masinatest ja oskusest neid käsitleda. Sain katsuda lõnga, mis tehtud Alpaca villast Saaremaal uues villavabrikus. Ei usuks iialgi, et nii karedat lõnga suudetakse teha sellisest villast, kahjuks. Kui ikka villahunt kiu lõhub, siis on tulemus 0.
  Aga kindad on sul ju väga ägedad välja tulnud! Mõnusad ja soliidsed! Talv võib sinule tulla 🙂

  1. Ei tahaks seda talve veel nii pea! 😀 Raasiku lõnga suhtes olen sinuga ühel arvamusel – see on tõesti kõige ilusamate värviüleminekutega lõng.
   Ja ikkagi ei saa ma aru, et miks siis ei käida kuskil oskusi omandamas, et toota ka Eestis head kvaliteetset lõnga? Mäletan, et 90.ndatel hakati Haapsalus lõnga tegema ja minu mäletamist järgi oli see imemõnus lõng. Ostsin seda ja tegin sellest ka endale ühe kampsuni, mida kannan siiamaani. 🙂 Hea pehme ja väga ühtlanne lõng oli… Aga nagu ikka – head asjad Eestis ei kesta… 😦

 2. Aetile aitäh info eest, mis kinnitas minu kartusi, et Saaremaale pole mõtet enda angoorat katsetama viia, kuigi lootused olid kõrged.Kui aga ka alpaka suudetakse untsu ajada, siis polegi milleski rääkida.Ometi kasvatatakse meil Eestis juba imepehme villaga lambaid ja ka angoora küülikuid ja kitsi…mille villa on võmalik pehmena täna vaid käsitsi või välismaal kedrata.Tööstust pole,mis teeks kvaliteetset lõnga, seega on selliste loomade kasvatamine vägagi küsitav, sest ka käsitsi ketrusel on jõudluse piirid ees.
  Tiinale, imeilus sall 🙂 ja mõnusad põtradega kindad!

  1. Tänud, Airi, kommentaari eest! 🙂 Sinu angooralõngast kootud käpikud on siiani minu lemmikud. 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: